Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

 

2016 FALL ALL STATE WINNERS: 

 

Mikayla Sequeira:  D2 Volleyball All State, Honorable Mention

                                    Nominated to play in Senior All Star Game, D2 Volleyball

Cameron Starr:     D2 Cross Country All State, First Team

Sara Fisher:          Nominated to play in Senior All Star Game, D2 Volleyball

Morgan Walsh:     D2 Girls Soccer All-State, Second Team

Emily Bevens:       D3 Field Hockey All-State, First Team

                                    Made Twin State Senior Game for NH Field Hockey

Sarah Morin:        D3 Field Hockey All-State, First Team

                                   Made Twin State Senior Game for NH Field Hockey

Abby Gagnon:      D3 Field Hockey All-State, Second Team

Charlie Katin:       D2 Football All-State, 1st Team

Devon Russell:     D2 Football All-State, 1st Team

Chris Barsalou:    D2 Football All-State, 2nd Team

Kyle Surprenant:  D3 Golf All-State, Honorable Mention

Ian Morgenstern: D3 Golf All-State, Honorable Mention

Victor Romeo:     D2 Boys Soccer All-State, Honorable Mention

 

2016-2017 WINTER ALL-STATE WINNERS:

John Msaddi, Cameron Starr,

Allan Vallante, Jacob Dorman:  4x800 Meter Relay State Champs, Indoor Track

 

Mia Herrling:           High Jump State Champ, Indoor Track

Lilly Shlimon:          D2 Girls Basketball, 1st Team All-State

Danielle Sirois:       D2 Girls Basketball, Honorable Mention

Kyle Frank:             D2 Boys Basketball, 1st Team All State

Joe Pantaleo:          D2 Boys Basketball, Honorable Mention

Sara Fisher:            NH Gymnastics Runner Up in the All Around Competition

Bobby Haverty:      D1 Ice Hockey, 1st Team All-State

 

2017 SPRING ALL-STATE WINNERS:

Mia Herrling:    D2 Spring Track All-State, High Jump

Matt Poff:      D2 Baseball All-State, Honorable Mention

Sarah Ratcliffe:  D2 Softball Player of the Year, All-State

Shannon Morin:  D2 Softball All-State, 2nd Team

Emily Bevens:   D2 Softball All-State, Honorable Mention

Maddie Burke:  D2 Softball All-State, Honorable Mention

Matt Robichaux:  D3 Lacrosse All-State, Honorable Mention

Charlie Katin:    D3 Lacrosse All-State, 1st Team

Manny Baisley:  D3 Lacrosse All-State, 2nd Team

Amira Eid:    D3 Tennis All-State, Singles and Doubles

Salihah Bogner:  D3 Tennis All-State, Doubles

Shannon Weisensee:  D3 Lacrosse All-State, 1st Team

Sarah Morin:   D3 Lacrosse All-State, 2nd Team